Ve dnech 24-27. listopadu se v Kutné Hoře uskuteční Mezinárodní dílna staré hudby. Tato unikátní akce, poprvé konaná v kontextu tohoto historického města, má za cíl nejen setkání aktivních hudebníků zabývajících se interpretací staré hudby, ale i seznámení širší veřejnosti s historickými nástroji a hudbou, jak byla provozována na přelomu 16. a 17. století.

Kurzy

Zájemci se mohou přihlásit na adrese mcolumby@gmail.com nebo contact@traversees-baroques.fr.

přihláška.

Informace pro účastníky

V tabulce je rozpis konání kurzů:
KdyKdeMapa
Čtvrtek 24.11. 9:30Fara Českobratrské církve evangelické, Jiřího z Poděbrad 4Mapa
Pátek 25.11.Fara Českobratrské církve evangelické, Jiřího z Poděbrad 4Mapa
Sobota 26.11.Základní umělecká škola, Libušina 3Mapa
Neděle 27.11.Základní umělecká škola, Libušina 3Mapa

V případě jakýchkoliv problémů kontaktujte pořadatele na telefonu: +420 724 254 731

Lektoři

Judith Pacquier

Studovala cink u J.P. Canihaca v Lyonu, v současnosti se věnuje řadě činností: koncertuje, nahrává, vyučuje hře na cink, organizuje hudební projekty. Učinkuje se soubory Ensemble Elyma, Doulce Mémoire, Le Poème Harmonique, la Chapelle Rhénane, Accentus, The Marini Consort, Ars Longa de la Habana. K jejím studentům patří hráči všech pokročilostí, mimo jiné aktivně působí jako lektorka a koordinátorka hudebních projektů v zemích Jižní Ameriky v rámci projektu „Putovní konservatoře“, založené Centre International des Chemin du Baroque.

Společně s Etiennem Meyerem vede soubor „les Traversées Baroques“, který se zaměřuje na hudbu Itálie a střední Evropy. Nabízejí různá obsazení a formát souboru, stejně jako dílny staré hudby, organisované ve Francii, Čechách a Polsku. Jejich první album, vydané nakladatelstvím K617, bylo odměněno 5 hvězdičkami a dostalo se mu vřelého přijetí kritikou.

Franck Poitrineau

Po studiu na konservatoři v Le Mans, pokračoval ve studiu na CNSMD v Paříži. Po dlouhé spolupráci s orchestry Pařížské opery, Lyonské opery v či Opery Radio-France, se rozhodl věnovat historickým nástrojům a studoval barokní trombon na Královské konservatoři v Antverpách. Pravidelně hraje se soubory La Fenice, Doulce Mémoire, L´arpeggiata, Hespérion XX, Les Arts Florissants, Concerto Vocale, Amsterdam Baroque Orchestra, Europa Galante, Le Poème Harmonique, s nimiž nahrál řadu desek.

Vyučuje trombon na pařížské konservatoři, barokní trombon učí na konservatoři v Tours. Působí jako vyučující v projektech Les Chemins du Baroque v Jižní Americe.Koncerty

V rámci dílny budou uspořádány dva koncerty pro veřejnost. Zazní na nich nástrojová a vokální hudba pozdní renesance a raného baroka (A. a G. Gabrieli, H. L Hassler, F. Guerrero, G. Picchi, G. Frescobaldi a další)
Místo konání koncertů najdete zde na mapě.

Součástí akce bude v případě příznivého počasí hraní v ulicích města. Posluchači budou mít jedinečnou příležitost nejen zblízka vidět a poslechnout si historické nástroje, ale i popovídat si s interprety v rámci neformálních setkání.

PrezentacePořádají

Za podpory